صفحه اصلی | اجتماعی | در اسلام اصیل این جوری سر می بُرّند!

در اسلام اصیل این جوری سر می بُرّند!

توسط
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
در اسلام اصیل این جوری سر می بُرّند!

این روزها در حال مطالعه روی چگونگی سر بریدنِ انسان و ریزه کاری های این فن شریف هستم. قبلا فیلم سر بریدن امریکایی ها را در افغانستان دیده بودم، خوش ام نیامده بود. یعنی طالبان، خیلی بی فرهنگ سر می بریدند و کارشان کلاس نداشت و آدم دچار استفراغ می شد. آخر می دانید، یک کارِ واحد را، هم می توان با فرهنگ، هم می توان بی فرهنگ انجام داد. اگر با فرهنگ آن کار را انجام بدهی، آن کار قشنگ می شود؛ زیبا می شود؛ به آدم حال می دهد. اگر بی فرهنگ انجام بدهی، حالت به هم می خورَد؛ بدت می آید؛ چندش ات می شود. مثال می زنم: غذا خوردن غذا خوردن است اما چقدر فرق هست میان غذا خوردن یک آدم با فرهنگ با یک آدم بی فرهنگ! یک آدم با فرهنگ وقتی غذا می خورد، خیلی با استیل، خیلی با کلاس، غذا را می جود، آن را بدون صدا می بلعد، و قس علی هذا... اما یک آدم بی فرهنگ وقتی غذا می خورد، هُلُپ هُلُپ می خورد، هُرت می کشد، آروغ می زند، و حال آدم را با غذا خوردن اش به هم می زند.

 

حکایت اسلام عزیز ما و احکام اش هم همین است. یعنی باید دید این اسلام و احکام اش، اسلام و احکام آدم های با فرهنگ است، یا اسلام و احکام آدم های بی فرهنگ. مثلا اسلام آقای دکتر سروش این قدر لطیف است، این قدر ظریف است که آدم یاد آنجلینا جولی می افتد (حتما متوجه هستید که منظورم آن آنجلینا جولی که در فیلم ها می بینید نیست؛ آن آنجلینا جولی ست که برای کمک به انسان های محروم به کشورهای عقب مانده می رود). ولی همان اسلام در دست مثلا حسن رحیم پور ازغدی تبدیل می شود به یک چیز حال‌به‌هم‌زن و زمخت.

 

سر بریدن و دست و پا بریدن هم همین طور است. یادش بخیر! پیش از ورود حکومت اسلامی به ایران و در حد و حوالی سال های 55 و 56، سینما شهر فرنگ فیلم "شیر و باد" را اکران کرد. در این فیلم شون کانری در نقش یک مبارز مسلمان به نام ملای رسولی ظاهر شده بود که علیه امریکایی های جنایتکار و دول متجاوز استکباری در مراکش می جنگید.

 

آدم این ملای رسولی را که می دید، از تیپ و قیافه و حرکات و سکنات اش کیف می کرد. این کیف کردن به حدی بود که گروگان های او نیز، که یک زن امریکایی و بچه های او –ویلیام و جنیفر- بودند عاشق اش شدند و اگر میان امریکا و بربرها صلح و صفا بر قرار می شد چه بسا خانم امریکایی رضایت می داد یکی از زنان ملای رسولی شود. این ملای رسولی البته با ملا محمد عمر و آیت الله خامنه ای ما خیلی خیلی تفاوت داشت؛ خیلی خوش تیپ بود، خیلی شجاع و دلاور بود و نسبت به دشمنان نامردی نمی کرد.

 

اما این ملای رسولی یک کار دیگر هم در طول فیلم کرد که خیلی با حال بود، که هم من، هم تماشاگران داخل سینما شهر فرنگ، هم پسر و دختر امریکایی ربوده شده توسط او، یعنی ویلیام و جنیفر، از این کار او خیلی کیف کردیم و آن بریدن سرِ یکی از هم‌قطاران اش بود. نه که او این کار را خیلی با فرهنگ و با کلاس انجام داد، ما نه تنها چندش مان نشد، خیلی هم خوش مان آمد (راست اش را بگویم ما تحت تاثیر این جور فیلم ها بود که نسبت به آقای خمینی سمپاتی پیدا کردیم. خدا از سازندگان این فیلم ها نگذرد که ما را گول زدند و امثال ملای رسولی را به شکل خیلی سمپاتیک به ما نمایاندند. آخر شما تفاوت ملای رسولی و عمر مختار و قهرمانان فیلم محمد رسول الله را با حاکمان فعلی ایران ببینید و به ما حق بدهید که احساس گول‌خوردگی کنیم).

 

باری، اگر بخواهم راجع به فیلم هایی که در این زمینه دیده ام و خوش ام آمده است بنویسم مقاله تبدیل به کتاب می شود. این روزها دو تا فیلم با حال در یوتوب دیدم که مرا به نوشتن این مطلب ترغیب کرد. اولی بریدن سر یک زن اندونزیایی در عربستان بود، که خیلی لذت بخش بود، و خیلی با سر بریدن طالبان فرق داشت. و دومی مصاحبه با مامور اعدام و سر بریدن عربستان سعودی به نام عبدالله بن سعید البیشی با کنیه ابوبدر بود که واقعا از دیدن و شنیدن مصاحبه اش لذت بردم و توصیه می کنم دوستانِ مُبَلِّغِ اسلامِ رحمانی مثلا آقای عبدالعلی بازرگان، آقای دکتر سروش، و دیگر عزیزان این مصاحبه را ببینند و با بخش غیر رحمانی و پِخ پخانه ی دین از نزدیک آشنا شوند (به عبارت دیگر، بحث تخصصی اسلام همه اش بر سر قبض و بسط و وحی و زنبور و طوطی و هرمنوتیک و این حرف ها نیست؛ بحث تخصصی اسلام آن طور که ابوبدر توضیح می دهد، حرکت افقی و عمودی شمشیر و "جوهر" بودن شمشیر و تفاوت میان شمشیر افقی‌زن (مثل دستگاه "چمن‌زن") با شمشیر عمودی‌زن و این حرف ها هم هست).

 

من از این جناب آقای ابوبدر خیلی خوش ام آمد. اولا قیافه اش خیلی نرم و مهربان است و معلوم است که با لطافت سر می برد و نمی گذارد آدم دردش بیاید. دوم این که شغل شریف سر بریدن، شغل خانوادگی اش است و از پدرش –رحمت الله علیه- به ارث رسیده و این نشان می دهد که طرف کارْبلد است و مثلا به جای گردن، کاسه ی سر آدم را نمی پراند. سوم این که این آقا بر خلاف بازجوها و ماموران کشتار در جمهوری اسلامی، شغل شریف اش را پنهان نمی کند و خیلی صریح می گوید که این فرمان خداست و من فرمان خدا را اجرا می کنم، الحمدلله. یعنی از ترس شناخته شدن، متهمْ را چشم‌بند نمی زند و رو به دیوار نمی نشاند و نام و نشان خودش را از او پنهان نمی کند. به زن و بچه اش هم نمی گوید من کار دفتری می کنم، و از آن ها شکنجه کردن و شلاق زدن و تجاوز با بطری و خواهر و مادر زندانی را جلوی چشم اش آوردن را پنهان نمی کند (حتی در این ویدئو شما می بینید که ابوبدر کمی تاخیر کرده و مجری می گوید که تاخیر ایشان به خاطر حضور در مراسم قصاص و سر بریدن است و از بیان این موضوع اصلا احساس خجالت نمی کند). حتی با خیالی راحت و دلی آسوده می گوید که سر چند تا از دوستان اش را هم بریده و هر که خربزه می خورد باید پای لرزش بنشیند! یا می گوید اعدام اعدام است و برای زن و مرد فرق نمی کند و رحم-مَحْم هم در کار نیست که اگر باشد دست ضعیف می شود و محکوم رنج می بَرَد!

 

من در این مورد می توانم خیلی بنویسم ولی می ترسم نوشته ام طولانی شود. فیلم را خودتان ببینید و زیرنویس آن را بخوانید. قطعا شما از دیدن چنین آدمی اصلا ناراحت نخواهید شد. بخصوص آن جا که می گوید موقع بریدن دست و پای محکوم (در جهت مخالف هم و به قول ابوبدر خلف و خلاف) از بی حسی موضعی استفاده می کند. خدا سلامت نگه دارد آیت الله هاشمی شاهرودی را؛ وقتی که ایشان رئیس قوه ی ویرانه ی قضائیه بود، در یک مقاله تخصصی نوشت که ما موقع بریدن دست و پا، بی‌حس-می‌حس کردن در کارمان نیست و محکوم باید حسابی درد بکشد. باز دمِ این آقای ابو بدرِ عرب گرم که موضع را بی حس می کند.

 

یک نکته دیگر هم که حتما به آن توجه خواهید کرد، چهره ی پرسشگر زیبای عرب و همکار مرد اوست که چقدر با شادابی از سر بریدن و کشتن سخن می گویند و بخصوص آن جا که پرسیده می شود در روزهایی که چند نفر را با هم سر می برید آیا نفسی تازه می کنید یا راست است که موقعِ سربریدنِ چند نفر، شمشیرتان شکست که ابوبدر با لطافت خاصی پاسخ می دهد که پنج شش سر بریدن در آنِ واحد کاری ندارد و شمشیر هم تیغه اش نشکست، دسته اش در رفت!

 

امیدوارم شما هم مثل من از دیدن این ویدئو لذت ببرید (برای این که لذت تان کامل شود، قبل اش ویدئوی بریدن سر زن اندونزیایی در عربستان را نگاه کنید. چیپس و پفک یادتان نرود).

 

توضیح لازم: در مورد کلمات انگلیسی "بِ‌هِد" و "بِ‌هِدینگ"، فرهنگستان زبان و ادب فارسی باید فکر جدی برای معادل یابی بکند چرا که این جانب هر چه فکر کردم معادل مناسبی به ذهن ام نرسید. این روزها که موضوع حدّ و سر بریدن و فیلم های آن در حال گسترش است، باید پیش از جا افتادن کلمات بیگانه و ناقص، معادل های مناسبی برای آن ها ساخته شود. این جانب در وهله ی نخست کلمات "سر زدن" و "سر افکندن" و "سر زده" و "سر افکنده" به ذهن ام رسید که متاسفانه رسا نیست و با مفاهیم دیگر خلط می شود. "سر زن" نیز در فوتبال کاربُرد دارد (مثلا فلان بازیکن فوتبال "سر زن" خوبی ست) و "سر افکن" هم اِی، همچین چنگی به دل نمی زند. "گردن زدن" هم معادل دقیقی نیست و باید حتما معادلی انتخاب شود که مفهومِ "هِد" یا "سر" و ارزش والای آن را در خود حمل کند. خلاصه امیدوارم هر چه زودتر فکری برای این معضل زبانی بشود.

ارسال به Post on Facebook Twitter Balatarin

Subscribe to comments feed نظرات (26 نوشته شد)

avatar
مسلمان زاده 28/06/2011 02:22:27
درود به وحشیگری بدوی، درود به تحجر، درود به قصاوت قلب، درود بر مرگ، درود بر زندان، درود بر تنگ نظری، درود بر حکومت وحشت، درود بر اسلام. من به فرزندم یاد می‌دهم که آزادگی در دین نیست. آخوندها در خیابانها هر غلطی میکنند، این من هستم که تصمیم میگیرم فرزندم آزاده باشد یا مسلمان.
avatar
Afshin 28/06/2011 06:48:56
هرچند اتلاف و قت است، ولی یک سوال: آیا قرار است در دنیا همه در کنار هم بشینند و ماچ و بوسه کنند؟ در غرب موعود هم مجازات اعدام وجود دارد. عربستان هم از لحاظ امنبت یکی از بهترین کشورهاست و اصولا مگر کار بهتری نداریم که بنشینیم و راجع به نظام قضایی کشورهای دیگر غر بزنیم؟
avatar
تقی‌ 28/06/2011 06:50:27
آیا " ذبح انسانی " میتواند جایگزین /beheading شود؟
چون ذبح هم عربی‌ است هم اسلامی. در نتیجه همه اهالی بهشت میفهمند که یعنی چه.

کتاب ولدیمیر نابوکوو نویسنده لولیتا هم که
invitation to beheading
نام دارد میشود " دعوت نامه برای ذبح انسانی"

برای عوام هم به طور مثل وقتی میگویند حسن آقا ذبح شد یعنی گردنش را زدند.
avatar
مسلم 28/06/2011 06:55:44
سلمان حبشی هم به احتمال زیاد یک انسانی‌ بوده با همین خصوصیت و در همین سطح آی‌کیو که فقط میتونسته ذکر خدا بگه و سر بزنه. باز هم بگویید این اسلام اسلام حقیقی‌ نیست. وقتی‌ مفهمید حقیقی که وسط میدون نشستید با بلال بالای سرتون. این اسلام واقعی در عربستان و آن در ایران که مردم را در ملا عام با طناب خفه میکنند. به نام این خدا و ترکیبی‌ از ترس ملت،،و بیسوادی،،این جنایتکارها هر کاری بخوان با ملت میکنند.
avatar
حلوا 28/06/2011 06:59:30
شومبول اون شیخی که کارهای بد بد کرده بعد از این مراسم حلوا حلوا میکنند..
avatar
مرتضی 28/06/2011 12:57:12
من فکر میکنم اگر اسلام یعنی سر بریدن قاعدتا در همه کشورهای اسلامی باید قانون سر بریدن باشد ولی چون این قانون فقط در عربستان است و ایادی انها در افغانستان پس در اسلام قانون سر بریدن نیست در عربستان است در ضمن اگر واقعا غرب از سر بریدن متنفر است چرا ناراحت برای جزیی ترین مسایل اجتماعی قضایی ایران است ولی خ** عربستان را هم ماچ میکند؟
avatar
28/06/2011 13:07:44
امام خمینی در یکی از نطق های پدرانه و پیامبر گونه اش می گفت، این افراد و گروههایی که والن نزد من می ایند خیال می کنند من از درجه خباثت آنان اطلاعی ندارم! حضرت علی در یک نصف روز سر نهصد نفر و یا بیشتر از اینها را برید. ما هم بایستی چنین می کردیم و بحمدالله چنین هم خواهیم کرد. حضرت علی علیه او سلام در حدود هفت هزار نفر را گردن زد. ایشان و چنانکه در تاریخ نوشته شده هر قدر خون دشمنان سر و ریش مبارکش را می پوشانده بشاش تر می شده. در حقیقت باید امام علی ابن ابی طالب را اولین پاسدار ولایت نامید. ایشان امارت غضب رسول الله را بر عهده داشته است. جالب است که مسلمانان شیعه و غیر شیعه به آدمکشی و خصوصا سربریدن آن حضرت و این حضرت علی فعلی افتخار می کنند...
avatar
افصحی از قم 28/06/2011 16:14:14
علی آدمکش است ولی سر کافران را بریده. علی که سر کافران را بریده آنها را از شر خودشان در وهله ی اول خلاص کرده، بعد هم جهان از شر آنها خلاص شده اند. امام خامنه ای امروز همان علیه علیه اسلام است. مدرم بدانید. فردای قیامت نگویید کسی به ما نگفت. بدانید و آگاه باشید. دست کم کسانی که این مطلبل را می خوانند حجت برشان تمام شده. برادران و خواهران دینی باید این مطلب مرا بگوش جهانیان برسانند. این و، ضیفه ی شرعی را من به شما واگذار می کنم. بدانید. الحمدالله رب العالمین و العاقبت و المتقین.
avatar
ali 28/06/2011 18:29:13
من هم فیلم سر زدن اون زن نگون بخت را دیدم خیلی حس و حال رعب آوری است اصلا از اینکه اینقدر سر بزیر نشسته با جلاد همراهی می کند نفرت آور است .راستش کاری به این بحث مقاله ندارم بحثم بیشتر درباره کامنت هاست
من هم معتقدم که اسلام رحمانی من در آوردی است و اصولا در آن زمان محمد مصطفی نمی شده رخمانی گری کرد ، پدر جان این قوم هنوز هم دارند سر می زنند چطوری انتظار دارید که 1400 سال پیش از راه گفتمان مشکلاتشان را حل کنند . پس اسلام همانا اسلام جباریت و قهاریت است و لاغیر . با خون ریزی و درگیری شروع و با فتح الفتوح استقرار یافته است . اگر با گفتمان کار راست می شد که ایران با همان نامه ای که می گویند محمد برای خسرو پرویز نوشت می باید مسلمان می شدند .
مطلب دوم اینکه بعضی از روایتهای تاریخی دروغ است مثل در یک روز گردن نهصد نفر را زدن . این بابا تو شهر خودشون با حقوق مکفی توی یک روز سر سه نفر را زده دسته شمشیرش شکسته تازه شمشیر فولاد و دسته عاج بعد چلو بریانی تو کاخ ، فکر کن اون موفع مرتضی علی یک خرما می خورده و شیر بعد شمشیرش هم حلبی ملبی بوده یا فوقش آهنی بوده فولادی نبوده ، یارو مگه آرنول بوده خوب کت و کولش می افتد بخدا 10 نفر را هم نمیشود در یک روز کشت اونهم با شمشیر ، یکم فکر کنید ...
avatar
آزاد 28/06/2011 18:53:38
پس انگاه زمین به سخن در آمد
و آدمی خسته و تنها و اندیشناک
بر سر سنگی نشسته بود
پشیمان از کرد و کار خویش
‫و زمین به سخن در آمده با او‬
‫چنین می گفت:‬
‫….‬
می دانستی که من ات عاشقانه دوست میدارم،
.‫..‬
می دانستی،
و تورا من پیغام کردم از پس پیغام به هزار آوا
که دل از آسمان بردار
که وحی از خاک می رسد
‫..‬
که مقام تو جایگاه بندگان نیست
که در این گستره شهریاری تو
و آنچه تو را به شهریاری برداشت
نه عنایت آسمان، که مهر زمین است
‫…‬
آن افسونکار به تو می آموزد که عدالت از عشق بالاتر است
دریغا که اگر عشق به کار می بود هرگز ستمی در وجود نمی آمد
تا به عدالتی نابکارانه از آن دست، نیازی پدید افتد،
آنگاه چشمان تو را بربسته، شمشیری در کف ات می گذارد،

هم از آهنی که من به تو دادم، تا تیغه ی گاو آهن کنی،

اینک گورستانی که آسمان از عدالت ساخته است،

دریغا ویران بی حاصلی که منم
avatar
ایرانی 28/06/2011 18:59:57
این افراد یک مشت وهابی هستند که به اسم اسلام هر غلطی میکنن این وحشی گریها هیچ ربطی به اسلام و مسلمانی ندارد دین اسلام دین رعفت مهربانی است اصلا وهابیها جزو مسلما نان نیستند فقط برای بد نامی اسلام فعالیت میکنن اگر کمی تحقیق کنید می فهمید که وهابییت دنباله یهود است
avatar
آزاد 28/06/2011 19:13:11
ایرانی عزیز بهتر است بدانید که وهابی ها هم همین حرف را در باره شما می زنند
avatar
آزاد 28/06/2011 22:42:02
وهابی ها هم دیگران را جزء مسلمانان نمیدانند و اعتقاد دارند که دیکران به اسم اسلام هر غلطی می کنند و دیگران برای بدنامی اسلام فعالیت می کنند، اسلام ایرانی و تشیع را انحرافی و غیر اصل می دانند.
ولی مشکل در پیدا کردن اصل و فرع نیست، مشکل در نگاه کردن از موضع آسمانی و اللهی است که به کسی اجازه می دهد به این راحتی و وقاحت از بریدن سر یک انسان حرف بزند و آن را اجرای حکم خداوند بداند و کوچکترین رحم را هم جایز نداند! مگر بسیجیان (به قول آقای خامنه ای : این جوانان عزیز مومن و مخلص) دانشجویان را با بانگ یا زهرا و یا حسین و الله و اکبر از پشت بام به پایین نمیاندازند!
مگر کم شنیدیم که شکنجه گران با وضو و نیت به قربت اللهی به شکنجه دگر اندیشان میپردازند. مگر مسیحیان در قرون وسطی به نام پدر و پسر و روح القدس دگر اندیشان و دگر باشان را به آتش نمی کشیدند!
نه مشکل از اسلام است و مسیحیت و یا یهودیت و نه مشکل از تشخیص اسلام راستین و دروغین، اشکال از نوع نگاهیست که بریدن سر و آتش زدن و سنگسار و شکنجه را حلال و بی اشکال و حتی افتخار آمیز می کند، چرا که حکم خدا را اجرا کرده اند.
در چشمان و نگاه این مرد سلاخ به دقت بنگرید، در آرمش کامل است! و از شغل! خود درست مثل شما که صبح به محل کار خود میروید حرف می زند، و گاهی حتی افتخار اجرای احکام اللهی را در آن می بینید و این خطر اصلی است نه این که این حکم اسلامی هست یا نه!
avatar
ایرانی 28/06/2011 23:27:00
در زبان عامیانه هست که میگن :" ف رو بگی تا فرحزاد میره" داستان ما ایرانیان و اسلام عزیز درست بر عکس این ضرب المثل شده , 1400 سال پیش مومنین صدر اسلام به ایران حمله کردند و اجداد ما را کشتند و مادران و خواهران ما را به حکم الله به اسارت بردند تا حالا که هرکس بگوید بالای چشم اسلام ابروست چشمش را باستناد به آیات قرآن در میآورند باز ما میگوییم " نه آقا جان ! اسلام دین رافت است اصلا" کاری که حکومتهای مسلمان میکنند مغایر با اسلام است!!!" اسلام یک قرائت بیشتر ندارد و آنهم همان قرآن و سنت است . قرآن هم مملو از دستورات خشم و شهوت اینجهانی و آنجهانی است. برای فهم این موضوع به قرآن و کتاب 23 سال علی دشتی رجوع کنید اگر هم علی دشتی را قبول ندارید کتاب مغازی(شرح جنگهای پیامبر را بخوانید)
avatar
رضا 15/10/2013 22:45:40
در طول تاریخ حکومتهای زیادی به ایران حمله کردند و سالیان طولانی بر ایران وایرانی حکومت کردند;مانند رومیها.مغولها.یونانیها و...اما امروزه از فرهنگ ان کشورها در ایرانی و بین ایرانی ها خبری نیست.کمی فکر کنیم.ایرانیها مردمانی نبودند و نیستند که زیر بار حرف زور بروند.پس چه شده شده که 1400سال اسلام مهربان و عزیز و فرهنگ ان هنوزهم در ایران مانده حتی بیشتر از پیش.با انکه چقدر از حکومتهای مسلط بر ایران قصد از بین بردن فرهنگ اسلامی را در بین مردم داشتند.نمونه اش زمان رضاخان با قانون منع حجاب یا در زمانه پسرش با فرهنگ سازی بر گرفته از غرب. قرائت اسلام قرات قران و عترت پیامبراست نه سنت ایشان.اگر قبول داریم که کارهای خداوند بدون حکمت نیست پس غرایض و احساساتی که خداوند در انسان قرار داده مانند شهوت و خشم و غضب همگی برای انسان لازم و ضروریست و حتی باعث به کمال رسیدن انسان میشود شهوترانی که برای انسان مجرد حرام است برای یک انسان متاهل در چهارچوبی معیین باعث رامش و به کمال رسیدنش میشود.
avatar
مانی 28/06/2011 23:38:00
نه نتونستم ببینم با این کودکانی که در دامان و کنارش نشسته اند.
avatar
عبدالله 29/06/2011 01:31:26
امام علی سر نااهلان را می برید. پس شما ها منتظر بودید سر یک مشت یهودی را نوازش کند!!! کور خوانده اید!!! بقول افصحی از قم امام خامنه ای همان علی دوران ماست!! دستانی که سر نااهلان را میبرند یدااله هستند.
avatar
29/06/2011 06:15:59
دوسیتان مگر شما وقتی می روید شکر بخرید می گویید شکر شیرین بده!! اسلام اگر رحمانی بود که دیگر گفتن نداشت. تمامی کسانی کگه به رحمانی بودن اسلام شهادت می دهند شهادشان دروغ محض است. اسلام اگر رحمانی باشد که دیگر گفتن ندارد. تازه حتا آدمکشی و سربریدنهای اسلام هم زیر مجموعه ای از رحمانیت اوست. تمامی آنچه را سایت های اسلامی سبز تجویز می کنند دروغی بزرگ بیش نیست. مردم ایران و خصوصا فرهیخته ها و اهالی دانش باید هر صبح و شام در روشن کردن تاریکخانه ذهن مردم کوشا باشند..
avatar
کارلین 29/06/2011 11:15:39
بی نظیر است این مرد! آنگاه که با علاقه از آموزش گردن زنی به فرزند خود میگوید، از مشکلات کارش (از جمله همکاری نکردن قربانیان و آرام نایستادن این ملاعین!)، از اضطراب اولین تجربه کاریش، و از سرخوردگی کودکیش که به جای دل و روده با سر بریده رو به رو شده! به راستی که چه زندگی شیرینی دارد این جلاد..

اما چند نکته برایم جالب بود: این که او حتی تاریخ تولد خود را نمیداند، اما با انواع شمشیر آشنایی کامل دارد و شمشیر افقی و عمودی زنش تفاوت دارد؛ این که همراه با کودکان خرد سالش نشسته و طوری از خون و خونریزی میگوید که انگار از خاطرات باشگاه فوتبالش حرف میزند؛ این که اصرار دارد ته هر جمله اش یک الحمد لله بچسباند؛ و این که تنها پرسشی که از طرف بینندگان عزیز (!) مطرح میشود شامل این است که تفاوت گردن زدن زن و مرد چیست!

گفتن این که آخوندها یا اعراب اسلام را خراب کرده اند به مانند این است که بگوییم پزشکان علم طب را خراب کرده اند و طبابت نه این است که اینان میکنند! جان من، اینها تمام وجودشان از اسلام لبریز است، نه شمایی که چه بسی در عمر مبارک قرآن و نهج البلاغه را هم کامل نخوانده ای! اگر به وجود الله رحمن و رحیم اعتقاد داری فکر نمیکنی که وقتی میبیند بغل خانه اش دارند گردن میزنند باید عذابی، انذاری، بلایی، چیزی بفرستد؟ لابد خودش هم از این شیوه حکومت راضیست! اسلام همین است پدر جان!
avatar
کاوه 29/06/2011 12:33:26
اصلا سر هر نوع دینی به گور ولی.........
انصافا و وجدانا چند نفر از شما که نوشته هاتون بوی جنان خشمی را دارا هست که اگر مخالفتان در نزدیکیتان بود با هرچه که در کنارتان بود او را نابود میکردید،. به دوستان ، آشنایان ، همسایگان ، یا کمی دورتر بریم به هموطنانتان ، توسیه کردید یا میکنید ، که اگر
شلاق زدن یا اعدام در جایی که مردم تماشاچی هستند، نروند ، تا با این ترتیب به فرزندانتان خشونت را هدیه ندهید، اگر توجه کردید این جلاد در صحبتهاش میگه که یک پدرش اینکاره بوده دو خودش شاهد این گردن زدنها بوده.
جناب آزاد شعر زیبایی بود.
avatar
محمد 29/06/2011 14:01:33
دوستان این واقعیت را باید قبول کرد که هرحکومتی برای بقا خود دست به کشتار می زند. حال این حکومت دینی باشد یا غیر دینی.
تمام این صحبتهایی که در مورد اسلام یا ادیان دیگر می شود دروغ محض است.اسلام بعد از حضرت محمد دیگر ان اسلام واقعی نبوده و نخواهد بود. تمام حکومتها بسته به مصلحت خودشون از دین تعریف می کنند.همین حکومت خودمون را شما نگاه کنید. مجمع تشخیص مصلحت نظام.یعنی چی؟ یعنی هر چی مصلحت خودمان باشد همان است . حتی اگر جنایت یا خیانت باشد.کشور ما هم مطمئن باشید سالهای سال در ان این حکومت پابرجاست.چرا؟ واقعیت تلخ این است که حداقل 90 در صد مردم ما عوام هستند. این یک واقعیت تلخ است.روزی عمرو عاص معاویه را گریان می بیند . از او سوال می کند که چه شده.معاویه می گوید علی ما را دارد نابود میکند .عمرو عاص به معاویه می گوید . نگران نباش تا جهل عرب هست امثال من و تو در این دنیا حکومت می کنیم. حال هم تا جهل مردم عوام هست اینها هم حکومت می کنند.
avatar
آزاد 30/06/2011 00:40:20
کاوه عزیز متشکر
البته من را ببخشید که فراموش کردم در پایین شعر یاد آور شوم که این شعر از شاملو است و من با دیدن این فیلم نا خود آگاه به یاد این شعر افتادم و آن را به عنوان کامنت پست کردم.
به هر حال از شما متشکرم.
آزاد
avatar
ام النبیین 30/06/2011 09:10:10
خب اینطور که می بینم کامنتهایی که در مورد دیگر مطالب این سایت نوشته بودم و محترمانه بود سانسور شد و چاپ نشد. چه اشکالی داشت که یه طرفدار نظام اینجا نظراتش رو با دیگران به اشتراک بزاره؟هر بار که کامنتی گذاشتم دیگران با بدترین اهانتها و دشنام ها با من برخورد کردند اما نمی دونم چرا این کامنتها رو سانسور نکردین؟..در هر صورت شما منادیان لندن و برلین نشین آزادی اندیشه با همین سانسور بازیهاتون به منه طرفدار نظام درس دادین که فریاد "آزدای اندیشه" شما پوچ هست و مشکل شما با نظام ما به خاطر آرادی اندیشه و این حرفها نیست .مشکل شما ظرقیت نداشتن شنیدن صدای مخالف اندیشه شماست و اگر به فرض محال به قدرتی در ایران برسین هزاربار بدتر از نظام کنونی با مخالفان خودتون بر خورد می کنین.آقایون بشینین تو همون برلین و لندن برای آزادی اندیشه ایی که فقط موافق شما حق اظهار داره قلم فرسایی کنید و به مشروب خوری ولهو و لعب خودتون برسین که ایران اسلامی احتیاجی به پهلوان پنبه هایی نظیر شما نداره...با تشکر
avatar
کیخسرو 30/06/2011 10:08:05
معادل فارسی beheading گردنزدن است.
avatar
آخوندزاده سابق و آزاده ی امروز 01/07/2011 04:06:17
خانم محترم ام النبیین، می گویم خانم محترم چون حتما بر سیاق ام البنین خودتان را می نامید. البته شما هم حق دارید که از یکی از خونخوار ترین فرقه های ارتجایی و مذهبی و سیاسی جهان پشتیبانی کنید. نظامی که در طول تاریخ کشور ما و تمامی کشورهای بزور مسلمان خشونتش همتا ندارد.
avatar
free 03/07/2011 11:52:48
شما اگه ایران رو دوست داشتید فرار نمی کردید آقایون
مجموعه نتایج: 25 | نمایش: 1 - 25

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha

ارزیابی این خبر

3.65
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده
ارسال به Post on Facebook Twitter Balatarin